Турецька Республіка - Торгово-Промислова ПалатаТуре́ччина (тур. Türkiye), офіційна назва Турецька Республіка (тур. Türkiye Cumhuriyeti) — країна, розташована між Чорним і Середземним морями, межує на сході з Вірменією, Грузією й Іраном, на південному сході з Іраком і Сирією, на заході з Грецією й Егейським морем, на північному заході з Болгарією. На території країни крім турків проживають значною мірою курди (біля 12 млн.чол.), вірмени, греки, араби, лази, аджарці, євреї, ассирійці, болгари, албанці, боснійці, хорвати. Член Міжнародного банку реконструкції і розвитку і Міжнародного валютного фонду (з 1947). Член Організації Чорноморського Економічного Співробітництва, НАТО, ООН, кандидат до Європейського Союзу. Сучасна Туреччина, чиїм попередником була 600-літня Османська імперія, з'явилася на політичній карті світу після Першої світової війни.


Столиця Анкара
039.917 0032.83339°55′ пн. ш. 32°50′ сх. д. / 39.916667° пн. ш. 32.833333° сх. д. (G)39.916667, 32.833333
Найбільше місто Стамбул
Офіційні мови турецька
Державний устрій парламентська республіка
- Президент Абдула Гюль
- Прем'єр-міністр Реджеп Таїп Ердоган
Формування держави
- з Османської Імп. 29 жовтня 1923
Площа
- Загалом 783 562 км² (37)
- Води (%) 1,3
Населення
- перепис 2007 р. 70 586 256 (17)
- Густота 93/км² (102)
ВВП (ПКС) 2008 р., оцінка
- Повний $791 млрд (Список країн за ВВП)
- На душу населення $10 380 (Список країн за ВВП на душу населення)
ВВП (номінальний) 2008 р., оцінка
- Повний $508 млрд (17)
- На душу населення $6 670 ([[Список країн за ВВП на душу населення (номінальний)|]])
ІРЛП (2007) ▲ 0.806 (високий) (79th)
Валюта Нова Турецька Ліра (=100 курушам) — «Нова Турецька Ліра» була введена на заміну «Турецької Ліри» 1 січня 2005. (TRY)
Часовий пояс EET (UTC+2)
- Літній час EEST (UTC+3)
Домен інтернету .tr
Телефонний код +90

АНКАРА
ТУРЕЧЧИНА
Анкара (раніше називалася Ангора) - столиця Туреччини і адміністративний центр іля Анкара, розташована на висоті 850 м над рівнем моря на краю лісового Анатолійського плоскогір'я.Її населення становить близько 3,2 млн. чоловік.
Анкара - дуже стародавнє місто. Він був заснований в VII столітті до н. е.. Ймовірно, фортеця служила притулком ще за часів хетів. Колись місто було центром римської провінції Галатія і називався Андкіра.До остаточного завоювання османами він переходив то до візантійцям, то до арабів, хрестоносцям, сельджукам або монголам.Після завоювання османами в 1414 році Анкара залишалася незначним провінційним містом, поки в 1893 році не відкрилася побудована німцями Анатолійське залізниця, яка зв'язала місто зі Стамбулом.
У період визвольної боротьби турків тут, ще за султана, засідав нове Національне збори Туреччини. З проголошенням республіки в 1923 році провінційне містечко, який налічував лише 25 тисяч жителів, став столицею нової держави.
Місто виконує, головним чином, адміністративні функції. Крім житлових кварталів та урядових установ в Анкарі знаходяться підприємства машинобудування, харчової, вовняний, цементної, килимовій, шкіряної, деревообробної галузей промисловості.Місто є торговим центром регіону, де проводиться ангорська шерсть і вирощуються різні фрукти.
Старий квартал, побудований навколо руїн древньої фортеці, являє собою тісне переплетення вузьких кучерявих вулиць з притиснутими один до одного будинками.На широких бульварах просторого, добре спланованого нового міста, проект якого був затверджений в 1928 році, перебувають бібліотеки, музеї, посольства, урядові будівлі, фешенебельні магазини та готелі.
Найбільш цікавий об'єкт Анкари - музей анатолійських цивілізацій.Цей чудовий музей розміщений у критому базарі XV століття і зберігає багаті збори знахідок, переважно хеттського періоду. В етнографічному музеї можна ознайомитися з експозицією килимів, національних костюмів, текстильних виробів, фаянсу і музичних інструментів.
З архітектурних пам'яток найбільш цікаві цитадель, мечеть Хаджі-байрам (XV століття) і знамениті римські лазні. Незмінно привертає увагу велична споруда, зведена в кварталі Мальтепе. Це мавзолей Ататюрка. Він зберігає саркофаг засновника держави Мустафи Кемаля.Щогодини тут відбувається зміна караулу.
В Анкарі працюють кілька університетів.

Повернутися на головну