Угорська Республіка - Торгово-Промислова Палата


Hungarian Chamber of Commerce and Industry
Kossuth Lajos tÄr 6-8
H-1055 BUDAPEST


Уго́рщина (угор. Magyarország [ˈmɒɟɒrorsaːɡ] — «Мадярщина»; офіційно Уго́рська Респу́бліка, угор. Magyar Köztársaság) – держава в Центрально-Східній Європі. Межує зі Словаччиною на півночі, Україною – на північному сході (спільний кордон 105 км), Румунією – на південному сході, Сербією та Хорватією – на півдні, Словенією – на південному заході і Австрією – на заході. Населення 10,114 мільйонів (2001). Площа 93 тисячі км2. Площа так званої великої Угорщини до її поділу у 1919 році — 324 900 км2. Столиця – Будапешт. Офіційна мова – угорська. Грошова одиниця – форинт. З 1999 член НАТО, з 2004 — ЄС.


Столиця
(та найбільше місто) Будапешт
047.433 00019.2547°26′ пн. ш. 19°15′ сх. д. / 47.433333° пн. ш. 19.25° сх. д. (G)47.433333, 19.25
Офіційні мови Угорська
Угорська мова жестів[1]
Державний устрій Республіка
- Президент Шмітт Пал
- Прем'єр-міністр Орбан Віктор
Незалежність
- (Від Австро-Угорщини) 31 жовтня, 1918
Площа
- Загалом 93 030 км² (109)
- Води (%) 0,74%
Населення
- оцінка 2007 р. 10 053 000 (79)
- перепис 2001 р. 10 198 315
- Густота 109/км² (92)
ВВП (ПКС) 2007 р., оцінка
- Повний $208 157 млрд (48)
- На душу населення $20 700 (39)
ІРЛП (2007) ▲ 0.874 (високий) (36)
Валюта Форинт (HUF)
Часовий пояс CET (UTC+1)
- Літній час CEST (UTC+2)
Коди ISO 3166 hu
Домен інтернету .hu
Телефонний код +36
БУДАПЕШТ
УГОРЩИНА
Це найбільший місто Угорщини і його столиця (населення -2,5 млн. жителів, площа - 525 км2), адміністративний центр медье Пешт. Жоден інший місто Угорщини не може зрівнятися з Будапештом з краси.Він розташований на обох берегах блакитного Дунаю, поточного через рівнини Європи. З ім'ям вільної річки пов'язано безліч прекрасних міст, але лише один з них відомий як перлина Дунаю. Це - Будапешт, який з'явився на географічних картах світу лише у 1872 році.Він виник при злитті розкинулася на горбистій місцевості правого берега Буди, низинного лівобережного Пешта і Обуди.
Багатим історичним минулим пояснюється і сьогоднішній вигляд Будапешта, в якому мирно уживаються історія, наші дні і майбутнє.Місто активно будується, але сучасні будівлі делікатно і з великим смаком вписані в старовинні ансамблі і не порушують архітектурну гармонію.
На нинішній території столиці люди з'явилися дві тисячі років тому. Тоді тут жили кельтські племена, в I столітті їх змінили римляни.За часів римського правління тут знаходився місто Аквінкум. "Набуття батьківщини" угорцями відбулося у 896 році.
З трьох історично сформованих частин - Пешта, Буди і Обуди (відомий з 1148), об'єднаних у 1872 році в Будапешт, центральне місце займав Буда.У Буде стояли фортеця і королівський палац, а в Пешті жили купці, ремісники і т. п. З 50-х років XIV століття Буда був столицею Угорського королівства. У 1541-1686 роках місто перебувало під ярмом Османа, а з початку ХУШ століття - під владою Габсбургів.З 1867 року Буда - столиця Угорського королівства, з 1918 року (вже після злиття з Пештом) - незалежної держави Угорщина. З березня 1944 до лютого 1945 року Будапешт перебував під німецько-фашистською окупацією.13 лютого 1945 в ході Будапештської операції місто було звільнене радянськими військами.
Під час чотириденний оборони Будапешта фашистами в місті було знищено всі мости і зруйнована майже четверта частина всіх будов.Відновлення міста почалося за радянської влади, але просувалося вкрай повільно.
Населення було незадоволене тим, що країна перебувала у підпорядкуванні Москви, і в 1956 році робітники і студенти вийшли на демонстрацію проти комуністичного режиму.Радянський уряд Угорщини розвалилося, але Кремль відновив контроль над ситуацією після введення в місто танків для придушення хвилі протестів.Після відновлення радянського режиму комуністичні лідери країни прагнули зробити Угорщину зразковим соціалістичною державою, ядром якого буде Будапешт. Всі зусилля були зосереджені на тому, щоб вивести Будапешт на передній план за рахунок периферії.Одним із плодів такої політики став побудований у столиці в 1970 році метрополітен.
У 1989 році місто знову став епіцентром антирадянської агітації, коли Угорщина стала на чолі всієї Східної Європи в її протистоянні впливу Москви.Після звільнення від комуністичного гніту Будапешт довів свою конкурентоспроможність у системі світової економіки. В останні роки економіка міста отримала новий поштовх, так як місцеві та іноземні інвестори переконалися в стабільності ситуації і перспективності подальших інвестицій.
Місто багате пам'ятками. Їх опис варто почати з багатою пам'ятниками старовини Буди, а точніше, з пагорба з поетичною назвою Var Hegy (Кріпосна гора).
На кріпак горі правого берега розташована Будайська фортеця. Історія фортеці сягає в далеке минуле.Район, де вона стоїть, сформувався у XV столітті. Його центральна площа носить ім'я Св. Трійці. Посередині неї височить монумент Св. Трійці, споруджений в пам'ять жертв епідемії чуми на початку XVIII століття.Головна прикраса площі - це знаменитий готичний собор Матіаша, де періодично влаштовуються органні та інші концерти. Перші відомості про нього виявлені в документах 1247 року, де він згадується як храм Марії. З тих пір він неодноразово перебудовувався,в нинішньому вигляді існує з 1896 року.По сусідству з ним розташована одна з головних визначних пам'яток Будайської фортеці - Рибацький бастіон (по-угорськи "Халасбаштя"). Колись на цьому місці був рибний ринок, і ця ділянка фортеці перебував під охороною рибальського цеху.У пам'ять про це в 1895-1902 роках і був споруджений ансамбль Рибацького бастіону. З його оглядових майданчиків відкривається чудовий вид на Дунай і Пешт. Крім того, під фортецею є досить великі підземелля (більше 4 км коридорів).
У південній частині Фортечний гори височіє масивний ансамбль королівського палацу, побудованого в ХП1 столітті. З тих пір він неодноразово руйнувався, відновлювався, перебудовувався. Зараз це комплекс будівель в стилі бароко, в яких розташовується Національна бібліотека і декілька музеїв.Найбільш відомий з них - Національна галерея (Немзеті Галерея). Тут зібрані твори найбільших угорських художників і скульпторів XIX-XX століть.Перед галереєю розташована велика тераса, звідки чудово видно височіє трохи на південь, на березі Дунаю, гора Геллерт (висота від рівня моря 235 м, від гладі річки до вершини гори 140 м).На самій її вершині споруджена фортеця Цитадель, побудована Габсбургами в 1850 році, щоб тримати під контролем угорську столицю. Півстоліття тут стояв австрійський гарнізон, після чого Цитадель викупили австрійські влади. Зараз в її колишніх казармах працюють ресторан, пивний бар,експресс-кафе.Над містом, біля стін Цитаделі, підноситься сорокаметровий монумент Свободи - жіноча фігура з пальмовою гілкою у високо піднятих руках.
Біля підніжжя гори Геллерт знаходиться одна із знаменитих угорських купалень - "Рудаш", побудована на джерелі лікувальної термальної води.
У Будапешті багато інших купалень і лазень. Одна з найпопулярніших - "Сечені" - розташована на Пештській стороні в парку "Варошлігет" (у перекладі з угорського "Міська гай"). Купальня а водолікарня "Сечені" побудовані в 1913 році.Вода в них надходить з артезіанського колодязя глибиною 1256 м і має постійну температуру 76 °. "Варошлігет" - улюблене місце гуляння будапештців.Тут, на березі штучного ставу, де влітку можна покататися на човнах, а взимку - на ковзанах, в 1896 році був побудований ансамбль будівель з 21 фрагмента, які демонструють угорські архітектурні стилі від романської епохи до бароко.Він називається фортецею "Вайдахуняд", за назвою колишнього володіння знатної сім'ї Хуняди в Трансільванії. Навпаки фортеці на площі 13,5 га розмістилися зоопарк і ботанічний сад. В даний час тут знаходяться більше 4000 тварин і близько 10 тис. рослин.Звірі і птахи живуть в умовах, максимально наближених до їх рідному середовищі. По сусідству з зоопарком знаходиться "Веселий парк", створений за зразком відомих луна-парків. Тут є і американські гірки, і дзеркальний лабіринт, і багато інших захоплюючих розваг.
Західний кордон "Варошлігет" виходить на площу Героїв, в центрі якої височить пам'ятник Тисячоліття Угорщини. Його побудували в 1896 році, до свята, але на початку століття змінили деякі скульптури.Центр ансамблю складає трідцатішестіметровая колона з крилатим генієм на вершині і статуї вождів семи угорських племен, які прийшли в 896 році на територію нинішньої Угорщини (серед них Арпада, вождь угорців).З обох сторін колони знаходиться напівкругла колонада з бронзовими статуями видатних діячів угорської історії. Неподалік розташовані красивий парк, зоопарк і цирк. Зліва, на площі Героїв, розташований Музей образотворчих мистецтв.Постійні його експозиції присвячені мистецтву Стародавнього Єгипту, Стародавньої Греції та Стародавнього Риму, а також сучасної європейської живопису та скульптурі. Такий великий колекції іспанського живопису немає в жодному іншому європейському музеї, крім Прадо.У музеї представлено сім картин Ель-Греко і п'ять - Гойї.
На набережній розташованого на протилежному березі Дунаю Пешта вишикувався строгий ряд готелів міжнародного класу (серед них готель "Форум"), по сусідству виблискують барвистими вітринами елегантні магазини мод.У районі моста Маргіт, на достатньому видаленні від річки, але паралельно їй, витягнулася на північ одна з найвідоміших вулиць столиці - Ваці. Тут, на відрізку в кілька сотень метрів, можна зустріти фешенебельні готелі та ресторани, кафе і магазини.Вулиця Ваці і район навколо неї вдень - центр покупок, а вночі - центр розваг. Два театру опери та близько 30 інших театрів, різні розважальні заклади, казино, ресторани і нічні бари з музикою чекають тих, хто не дуже втомився від огляду міста.Угорська столиця пропонує гурманам багаті гастрономічні пригоди в ресторанах і ресторанчиках: ароматний і гострий суп-гуляш, папрікаш з курей, млинці з м'ясом по-хортобадьскі, прославлені угорські вина.
Також в Пешті розташовано кілька красивих соборів, наприклад, базиліка святого Стефана. Великий інтерес завжди привертає будівля парламенту (1884-1904 рр.)..
У Будапешті два залізничних і сім автомобільних мостів через Дунай.Кожен з них є чудовим архітектурним витвором. Найстаріший міст - Ланд єхіда (у перекладі з угорського "Ланцюговий міст") був побудований в 1849 році. На південно-східній околиці Пештській боку Будапешта розташований великий міжнародний аеропорт Феріхедь.
У самому центрі Будапешта на Дунаї розташований острів Маргіт - ще одна визначна пам'ятка столиці (довжина - 2,5 км, найбільша ширина - 500 м). Тут розташована річна опера, в якій щорічно проводяться театральні фестивалі.Острів - улюблене місце відпочинку городян, які, рятуючись від суєти, приходять сюди, в затишний японський сад.
Обуда - найдавніший район столиці, розташований на правому березі Дунаю, на увазі острова Маргіт.Він довше інших районів міста зберігав вузенькі вулички з невеликими харчевнями, маленькі будиночки в стилі бароко та пізнього рококо.Але зараз і тут все значно змінилося, щоправда, дбайливо охороняються ансамбль головної площі Фе тер, а також залишки споруд стародавнього римського поселення Аквинк - "Аквінкум".Руїни цивільного міста римлян і амфітеатр - один з найбільших в римських провінціях - викликають величезний інтерес у туристів.
Десятки тисяч любителів театрального і музичного мистецтва приїжджають щорічно в Угорщину щоб бути присутнім на численних фестивалях.Найвідомішими серед них є "Будапештська весна", Сегедський і Будапештський літні театральні фестивалі, концерти музики Бетховена в старовинному парку міста Мартонвашар. Це місто знаходиться в 40 км від Будапешта, в бік озера Балатон.У ньому розташовується замок, який колись належав пану Брунсвік, а тепер називається на його честь (в даний час в будівлі замку розміщується Інститут сільськогосподарських досліджень). Коли Бетховен жив у цьому місті, він часто відвідував Брунсвіка та його дочок.У липні-серпні по суботах на честь Бетховена проходиться вісім концертів.
У Будапешті знаходиться Угорська академія наук, з 1635 року діє найстаріший університет, з 1875 року - Музична академія імені Ф. Ліста. Будапешт багатий театрами: тут працюють Угорський оперний театр.Оперний театр імені Ф. Еркеля (1953 р.). Угорський національний театр оперети, театр імені А. Йожефа, театр імені М. Радноті, театр "Вігсінхаз" та ін
Місто є великим транспортним вузлом країни.Розвинені машинобудування (приладобудування, електротехнічне, транспортне, тракторобудування); текстильна, хімічна, фармакологічна, гумова, швейна, поліграфічна,харчосмакова галузі промисловості. Є міжнародний аеропорт і свій метрополітен.
Посольство України в Угорській Республіці

Надзвичайний і Повноважний
Посол України в Угорській Республіці
п. МУШКА Юрій Юрійович

Адреса
Magyarorszag H-1125
Budapest Istenhegyi ut 84/В
Телефон
0 0 (361) 422 41 20
Факс
0 0 (361) 220 98 73
Е-mail
emb_hu@mfa.gov.ua
uakovetseg@axelero.hu
Сайт
www.mfa.gov.ua/hungary

Консульський відділ

Адреса
1125, Будапешт, вул. Іштенхеді, 84/Б
Телефон
0 0 (361) 422 41 22, 422 41 23
Факс
0 0 (361) 422 41 29, 220 98 73
Е-mail
ukr.kons@t-online.hu

Відділ з питань економіки Посольства Угорської Республіки в Україні
Телефон
(+38 044) 545 80 16, 545 80 17
Факс
(+38 044) 545 80 18
E-mail
kiev@itd.hu
Сайт
www.itd.hu
Генеральне Консульство України в Ніредьгазі

Адреса
4400, Ніредьгаза, вул. Корані Фрідєш, 123
Телефон
(06 42) 501 012, 501 015,501 018
Факс
(06 42) 501 013
Е-mail
gc_hun@mfa.gov.ua

Торговельно-економічна місія (ТЕМ) у складі Посольства України
в Угорській Республіці

Адреса
1125, Будапешт, вул. Іштенхеді, 84/Б (ХІІ район)
Телефон
0 0 (361) 422-41-27, 422-41-28
Факс
0 0 (361) 422-41-31
Е-mail
tem4@t-online.hu

Контакти Посольства України в Угорській Республіці:

Прізвище, ім'я, по батькові
Посада
Телефон
Євчак Юдіта Берталанівна
Радник (політичні питання)
0 0 (361) 422 41 20
Гупало Аркадій Петрович
Радник (економічні питання)
0 0 (361) 422 41 20
Лукачук Іван Миколайович
Перший секретар, керівник консульського відділу
0 0 (361) 422-41-24
Цап Іштван Юліусович
Керівник ТЕМ
0 0 (361) 422-41-27


Посольство Угорщини в Україні

Надзвичайний i Повноважний
Посол Угорщини в Україні
Й.В. Пан Міхай Баєр //
H.E. Mr. Mikhai Baier

Канцелярiя
01034, м. Київ, вул. Рейтарська, 33
Телефон
(+38 044) 230-80-01, 230-80-02, 230-80-03
Факс
(+38 044) 272-20-90
E-mail
KEV@kum.hu
Сайт
www.mfa.gov.hu/emb/kiev

Консульський відділ
Україна, Київ, вул. Рейтарська 33
Телефон
(+38 044) 238-63-81, 238-63-82
Факс
(+38 044) 230-80-04
E-mail
missions.kev@kum.hu

Генеральне Консульство Угорщини в м. Ужгород

Адреса
м. Ужгород, вул. Православна наб., 12
Телефон
(+38 0312) 61-61-79, 61-40-89
Факс
(+38 0312) 63-27-00
(+38 0312) 61-41-89
E-mail
info.ung@kum.hu
Сайт
www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/ungvar

Генеральне Консульство Угорщини в м. Берегово

Адреса
90200, м.Берегово, вул. Б.Хмельницького, 53
Телефон
(+38 03141) 425-81, 425-82, 425-83
Факс
(+38 03141) 425-85, 425-84
E-mail
hucon.brg@hdsat.hu
Сайт
www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/beregovo


Повернутися на головну