Федеративна Республіка Німеччина - Торгово-Промислова Палата


Industrie-und Handelskammer zu Berlin (IHK) (Berlin Chamber of Commerce and Industry
Fasanenstrasse 85
10623 BERLIN


Німеччина (Федеративна Республіка Німеччина, нім. Bundesrepublik Deutschland, МФА: [ˈbʊndəsʁepuˌbliːk ˈdɔʏtʃlant]),[1] республіканська, демократична, федеральна держава у центрі Європи. Держави, які мають спільний кордон з Німеччиною — на півночі Данія (68 км), на заході — Нідерланди (577 км), Бельгія (167 км), Люксембург (138 км) та Франція (451 км), на півдні — Швейцарія (334 км), Австрія (784 км) і Чехія (646 км), а на сході — Польща (456 км). На півночі омивається Балтійським та Північним морями.

Німеччина є членом Європейського Союзу, НАТО і «Великої вісімки», претендує на постійне членство в Раді Безпеки ООН.Столиця
(та найбільше місто) Берлін
052.517 000013.452°31′ пн. ш. 13°24′ сх. д. / 52.516667° пн. ш. 13.4° сх. д. (G)52.516667, 13.4
Офіційні мови Німецька1
Державний устрій Парламентська республіка
- Федеральний президент Крістіан Вульф
- Федеральний канцлер Анґела Меркель
Утворення
- Утворення ФРН 23 травня 1949
- Утворення НДР 7 жовтня 1949
- Об'єднання ФРН та НДР 3 жовтня 1990
Площа
- Загалом 357 021 км² (63)
- Води (%) 2,416
Населення
- оцінка 2007 р. 82 210 000 (14)
- Густота 230/км² (36)
ВВП (ПКС) 2006 р., оцінка
- Повний $2,585 трлн (5)
- На душу населення $31 400 (17)
ВВП (номінальний) 2006 р., оцінка
- Повний $2,89 трлн (3)
- На душу населення $35 072 (19)
Валюта Євро (EUR)
Часовий пояс CET (UTC+1)
- Літній час CEST (UTC+2)
Домен інтернету .de
Телефонний код +49
БЕРЛІН
НІМЕЧЧИНА
Берлін - столиця Німеччини - розташований при впадінні річки Шпрее в річку Хафель, на судноплавних каналах, що пов'язують Берлін з річками Ельба і Одер. Площа міста - близько 890 км2. Населення - 4,3 млн. чоловік в 1939 році, близько 2,8 млн. чоловік в 1945 році, 3,3 млн. чоловік в 1949 році і 3,5 млн.чоловік у 1995 році.
Як місто Берлін виник у 1-ій половині ХШ століття. З 1486 року був столицею Бранденбурга (потім Пруссії), з 1871 року - Німеччини.Берлін - найбільший промисловий, культурний і науковий центр Німеччини, один з головних центрів німецького революційного і робочого руху (революції 1848-1849 років. Листопадової революції 1918 року тощо).На заключному етапі Великої Вітчизняної війни в Європі радянські війська 2 травня 1945 року повністю оволоділи містом. Після розгрому фашистської Німеччини територія Берліна була розділена на зони окупації СРСР, США, Великобританії та Франції.Західні держави провели вибори до міського парламенту (1948 року). У східній частині 7 жовтня 1949 року була проголошена Німецька Демократична Республіка і Берлін оголошений столицею Німецької Демократичної Республіки.У 1940-1950-х роках Берлін був відновлений і забудований новими будівлями.У 1961 році за рекомендацією наради керівників країн учасниць Варшавського договору була споруджена "Берлінська стіна" (система загороджувальних споруд між Німецькою Демократичною Республікою та Західним Берліном загальною довжиною 162 км, в т.ч.45 км у межах міста) фактично для припинення масового відтоку населення Німецької Демократичної Республіки на Захід.У результаті політичних змін в Німецькій Демократичній Республіці (листопад-грудень 1989 року) в 1990 році стіна була демонтована, а місто набуло статусу самостійної адміністративної одиниці.Після приєднання Німецької Демократичної Республіки до Федеративної Республіки Німеччини 3 жовтня 1990 року статус федеральної столиці в об'єднаній Німеччині перейшов від Бонна до Берліна. Нині це єдине місто, в якому реконструюються центр і передмістя.Радикальні перетворення знову ведуть Берлін на авансцену світу.
Незважаючи на офіційний статус столиці Німеччини, урядові установи ще не перемістилися повністю в Берлін з колишньої столиці ФРН.Переїзд федерального уряду і парламенту з Бонна до Берліна почався в 1999 році і у значній мірі завершиться в 2000 році. Тоді - через десять років після возз'єднання Німеччини - Берлін на практиці стане столицею Федеративної Республіки.Колишня столиця Бонн стане "федеральним містом", центром сфери послуг і збереже за собою деякі важливі функції.
Дещо більше часу для переїзду з Бонна до Берліна потрібно дипломатам.За деякими винятками їм доводиться шукати земельні ділянки для посольств і резиденцій послів, а також квартири для персоналу, проектувати і будувати посольські будівлі. На все це потрібен час, і все це створює фінансові проблеми, перш за все, для порівняно невеликих і бідних країн.Однак навіть держдепартамент США у Вашингтоні пов'язаний зазначенням американського конгресу фінансувати нову будівлю посольства в Берліні за рахунок продажу земельних ділянок у Німеччині, що, до речі, виявилося справою більш складним, ніж раніше передбачалося.
Під час об'єднання Німеччини 3 жовтня 1990 року не було прийнято остаточне рішення щодо майбутнього місцеперебування парламенту і федерального уряду.І лише 20 червня 1991 року - після тривалих і бурхливих дебатів - німецький бундестаг прийняв рішення перевести парламент і "основну частину федерального уряду" у Берлін.Бонн, як зазначалося в рішенні, повинен залишатися адміністративним центром і отримати компенсацію за втрату функцій федеральної столиці. Перевагу голосів на користь Берліна був невеликим: 337 проти 320.
Проблеми, що стоять перед Берліном, мають дещо інший характер, ніж ті, що стоять перед Бонном. Близькість до німецького минулого проступає тут більш явно і часом діє гнітюче. Конфронтація з цим,з соціальними протиріччями і спадщиною НДР відчувається більш безпосередньо.А той факт, що Берлін так само близький до Сходу, як і до Заходу, кожен може відчути прямо на вулиці. Переїзд в Берлін змінить і координати в політиці. Це дає нові можливості як Німеччини, так і для Європі.
Ось вже кілька років Берлін є найбільшою будовою Європи.Будівля рейхстагу, споруджене в 1884-1894 роках, перебудовується під потреби бундестагу. Неподалік від нього зводиться відомство федерального канцлера. Тут же службове будівлю відомства федерального президента, яке знаходиться поруч із резиденцією останнього - палацом Бельвю.Майже всі федеральні міністерства, переїжджають з Бонна до Берліна, розмістяться в дуже красивих і відреставрованих старовинних будівлях. Лише Міністерство внутрішніх справ переїде в орендоване нову будівлю.Навіть ті шість міністерств, які залишаються в Бонні, розміщують свої берлінські філії в старовинних будівлях. Будівля "Прусського дому", наприклад, обладнується під потреби бундесрату.
Однак будівництвом займається не тільки федерація.Немов гриби після дощу ростуть будинки різних компаній і фірм, будівлі магазинів, готелів, вокзалів, житлові будинки, театри і кінотеатри. Заново будується площа Парізер-плац біля Бранденбурзьких воріт. Буквально на пустирях виникають площі Потсдамер-плац і Лейпцігер-плац.Колишні прикордонні зони і "зони смерті" знову перетворюються на жваві житлові квартали. Як і антична Троя, місто росте шар за шаром. Пожвавлюється старий дипломатичний квартал, виникає квартал для преси, дорогі новобудови зводять банки та спілки промисловців.
Дещо повернеться на своє традиційне місце. Російське посольство знаходиться там, де воно знаходилося і в царські часи, а саме на старовинному бульварі Унтер-ден-Лінден, на земельній ділянці, придбаній у власність ще в 1837 році.
Сполучені Штати, Франція і Великобританія можуть скористатися земельними ділянками на Парізер-плац, де ще до війни перебували їхні посольства. Будівництво нових посольських будинків або вже почалося, або ось-ось почнеться.
Власними земельними ділянками або старими будинками, що мають потенціал для розширення, можуть скористатися і багато інших держав. Посольства Греції, Італії, Японії та Іспанії переїжджають в належні їм будівлі в дипломатичному кварталі Тіргартен.Тут же мають намір розмістити свої дипломатичні представництва Єгипет, Естонія, Індія, Мексика, Австрія, Португалія, Саудівська Аравія, Південна Африка, Туреччина і Об'єднані Арабські Емірати.Там же Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія і Швеція споруджують спільний посольський 'центр, зовнішня частина якого значною мірою вже готова.
Всього в традиційний дипломатичний квартал мають намір переїхати 25 посольств, а також деякі представництва федеральних земель і партійні фонди ХДС і СДПН. Ще 50 держав хочуть обладнати свої посольства в лежачому трохи далі дипломатичному кварталі колишньої НДР.
В даний час в Бонні розташовані дипломатичні представництва 151 держави. Тут акредитовані 3000 дипломатів. Разом з управлінським персоналом та членами сімей дипломатичний статус мають 17000 осіб.І хоча не всі ще Держави вирішили переїхати до Берліна, рано чи пізно їм доведеться це зробити.Це створює проблеми, перш за все для країн, що розвиваються, оскільки федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку залишається в Бонні, а інші федеральні установи та організації, що займаються політикою розвитку, також переїжджають з Берліна до Бонна.
Справа в тому, що переїзд уряду буде йти не в одному напрямку.Якщо бундестаг, бундесрат, федеральний канцлер і дев'ять міністерств відправляються в Берлін (6 міністерств залишаються в Бонні), то на береги Рейну з Берліна переїжджають близько 20 федеральних установ та організацій плюс три установи з Франкфурта-на-Майні.У свою чергу приблизно 20 інших федеральних установ розмістяться в нових федеральних землях.
У кожного міністерства в Берліні вже працює перша команда, чисельність якої постійно зростає, а відомство федерального президента, яке було побудовано першим, скоро передет.Правда, до тих пір, коли в Берлін переїде останній федеральний службовець, пройде не менше трьох років. Справа в тому, що деякі нові будівлі німецького бундестагу будуть готові лише наприкінці 2000 року.
Головні галузі промисловості Берліна - машинобудування (електротехнічне, електронне, приладобудування, загальне і транспортне), хіміко-фармакологічна (виробництво медикаментів і продуктів, тонкого органічного синтезу), поліграфічна, текстильна, швейна, харчосмакова.Берлін - розвинутий центр міжнародного сполучення: в місті 3 міжнародних аеропорти (Шенефельд, Темпельхоф і Тегель). Є свій метрополітен.
У культурному відношенні Берлін користується чималою популярністю. В університетах Берліна навчаються тисячі німецьких та іноземних студентів.У місті знаходиться більше 80 музеїв, які знайомлять з розвитком цивілізації Європи і Далекого Сходу протягом шести тисячоліть. Серед численних музеїв - Музей німецької історії, краєзнавчий та інші.Тут зберігаються такі всесвітньо відомі шедеври, як бюст Нефертіті, чудовий Пергамський вівтар, зібрання картин Рембрандта. Найбільш відомі театри - Берлінський оперний театр, "Коміше опер" і "Берлінер ансамбль". Є кілька зоопарків.З точки зору архітектури інтерес представляють готичні церкви XIII-XIV ст., Барокові і класицистичні ансамблі XVII-XIX ст.
У Берліні, так само як в Гамбурзі, не встановлено час обов'язкового закриття розважальних закладів. Місто знамените концертами та спортивними заходами.У 1936 році тут проходили ігри XI Олімпіади.
Посольство України у Федеративній Республіці Німеччина


Надзвичайний і Повноважний Посол України у Федеративній Республіці Німеччина
ЗАРУДНА Наталія Миколаївна

Адреса
Альбрехштрасе 26, 10117, Берлін (Albrechtstrasse 26, 10117, Berlin, Deutschland/Germany)
Телефон
(0 0 4930) 288 87 116
(0 0 4930) 288 87 0 (довідка)
Факс
(0 0 4930) 288 87 163
Е-mail
emb_de@mfa.gov.ua, ukremb@ukrainishe-botschaft.de
Сайт
www.mfa.gov.ua/germany
Торговельно-економічна місія (ТЕМ) у складі Посольства України
у Федеративній Республіці Німеччина

Адреса
Handels- und Wirtschaftsmission bei der Botschaft der Ukraine
Albrechtstr. 26, 10117 Berlin-Mitte, Germany
Телефон
(0 0 4930) 28887144
Факс
(0 0 4930) 28887145
Е-mail
handels.ua@arcor.de
Консульський відділ
(0 0 4930) 28887214
(0 0 4930) 28887 219
konsulat@ukrainische-botschaft.de

Контакти Посольства України у ФРН:

Прізвище, ім'я, по батькові
Посада
Телефон

Балтажи Микола Федорович

Радник-посланник

(0 0 4930) 288 87 116

Гирич Олександр Сергійович

Консульський відділ
. Керівник відділу, Радник
(0 0 4930) 28887214

Крисяк Павло Васильович

Аташе з питань
оборони

(0 0 4930) 288 87 116
Семьонов Віктор Іванович
Керівник ТЕМ
(0 0 4930) 288 87 144

Посольство Німеччини в Україні

Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в України
Й.В. Пан Ганс-Юрген Гаймзьот // H.E. Mr. Dr. Hans-Jurgen Heimsoeth

Канцелярiя
01901, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 25
Телефон
(+38 044) 247-68-00
Факс
(+38 044) 247-68-18
E-mail
Сайт
www.german-embassy.kiev.ua
Консульський вiддiл:

Адреса
01901, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 25
Телефон
(+38 044) 247-68-27
Факс
(+38 044) 247-68-21
E-mail
rk@german-embassy.kiev.ua

Візовий вiддiл:

Адреса
01901, м. Київ, вул. Златоустівська, 37-39
Телефон
(+38 044) 486-67-94, 482-14-77
482-39-74 (візова інформація)
Факс
(+38 044) 486-23-89
E-mail
visa@german-embassy.kiev.ua

Представник Асоціації Торгово-Промислових палат ФРН в Україні -
Бюро Делегата німецької економіки


Делегат
Карін Рау

Адреса
01004 Київ, вул. Пушкінська, 34
Телефон
(+38 044) 234-59-98, 234-55-95
Факс
(+38 044) 235-42-34, 234-59-77
E-mail
Dihk@dihk.com.ua
Сайт
www.dihk.com.ua


Повернутися на головну