Французька Республіка - Торгово-Промислова Палата


World Trade Center de Lille
299 Booulevard de Leeds
B.P. 209
F-59777 EURALILLE, LILLE


Франція, офіційна назва Французька Республіка (фр. France, République Française) — держава на заході Європи, республіка, що межує на північному сході з Бельгією і Німеччиною, на сході з Німеччиною, Швейцарією й Італією, південному-заході з Іспанією й Андоррою, на півдні омивається Середземним морем, на заході — Атлантичним океаном.

Площа (разом з Корсикою) 543 965 км². Столиця Париж. Заморські території — Гваделупа, Французька Гвіана, Мартиніка, Реюньйон, Сен-П'єр і Мікелон, Південні й Антарктичні території, Нова Каледонія, Французька Полінезія, Волліс і Футуна.


Столиця Париж
Найбільше місто Париж
Офіційні мови французька
Державний устрій Президентська республіка
Президент
Прем'єр-міністр
Ніколя Саркозі
Франсуа Фійон
Формування 843 рік
Площа
- Загалом 551 695 км² (47-а)
- Води (%) 0,26
Населення
- перепис 2009 р. 65 073 482
- Густота 110/км² (68)
ВВП (ПКС) 2006 р., оцінка
- Повний 1,871 трлн $ (7)
- На душу населення 30 100 $ (20)
Валюта Євро - € (EUR)
Часовий пояс (UTC+1)
Домен інтернету .fr
Телефонний код +33
ПАРИЖ
ФРАНЦІЯ
Париж, столиця Франції, розташований на річці Сена при впадінні в неї річок Марка і Уаза. Населення Парижа (близько 2,2 млн.жителів) проживає на території 105,16 км2. Разом з передмістями (Версаль, Сен-Дені, Іврі, Аржантьой, Дрансі та ін) місто утворює міську агломерацію Великий Париж з населенням близько 12 млн. чоловік.
Місто виросло на місці столиці кельтського племені паризіїв Лютеції. З Ш-IV ст. н.е.він називався Парізі (пізніше франц. Paris). З кінця Х століття Париж є столицею французької держави. Архітектурний вигляд Парижа складався протягом багатьох століть, поєднуючи в собі риси різних стилів, але зберіг художню єдність.
Найелегантніша столиця Європи, серце адміністративного, культурного і політичного життя Франції настільки не схожа на іншу частину країни, що її часто називають "містом-державою зі своїми законами". У кожної вулиці є своя історія;пам'ятники і музеї міста відомі практично в усьому світі. Дбайливо зберігається архітектурний вигляд Парижа контрастує з новаторськими спорудами, час від часу виникають в історичному центрі. Це місто, яке не боїться змін, місто - заступник краси, мистецтва і моди.
Серце Парижа і місце його заснування - острів Сіте на Сені, де ще за часів Цезаря була заснована Лютеція. Найвідоміша споруда острова, пов'язана з численними історичними подіями, - собор Паризької Богоматері, побудований в XII-XIV століттях.Одна з найбільших споруд готики має високий центральний шпиль (82 м), який ховається за двома квадратними вежами. Протягом усього світлового дня відвідувачі можуть підніматися вгору і милуватися Бурдоном - 16-тонним мідним дзвоном, в який бив горбань Квазімодо, герой роману В.Гюго "Собор Паризької Богоматері", а також прекрасним видом на місто, що відкривається з веж. Найбільш грандіозною церемонією, коли-небудь проходила в соборі, була коронація Наполеона I в 1804 році, коли імператор коронував себе сам. Для відвідування відкриті також скарбниця і підвали собору.
Західний край острова Сіте майже цілком зайнята комплексом Палацу Правосуддя - величезною готичною спорудою, де жили перші 12 королів династії Капетингів. Частиною палацу є Консьержері - колишня в'язниця, де провела свої останні дні Марія-Антуанетта.До Консьержері примикає каплиця Сент-Шапель - блискуча перлина готики, збудована ще в 1248 році.
На правому березі Сени розташований комплекс будівель одного з найбільших художніх музеїв світу - Лувра, де зберігаються такі світові шедеври, як "Джоконда" Леонардо да Вінчі, статуї Ніки Самофракийской і Венери Мілоської.Прекрасний королівський палац доповнюється архітектурними спорудами в саду Тюїльрі: тріумфальною аркою Карусель, завершальній одну з найдовших перспектив у світі, минаючи давньоєгипетський обеліск на площі Згоди,через Тріумфальну арку на площі Етуаль до Великої арки нового паризького району Дефанс, і скляною пірамідою,спроектованої американцем;І. М. Пеем. I
В околицях Лувру розмістилися Вандомська площа з однойменної тріумфальної колоною - зразок архітектурної гармонії XVII століття, палац Пале-Руаяль, побудований кардиналом Рішельє, і квартали XVII століття.При русі паралельно Сені на схід можна потрапити до суперсучасному торговому центру, побудованому на місці знаменитого ринку "Черево Парижа", і авангардного палацу Бобур (Центр ім.Помпіду), де завжди багатолюдно: яскравий натовп глядачів, подання пожирачів вогню, художники, що малюють на тротуарі, міми та музиканти. Сам Центр ім.Помпіду з його скляним фасадом та розфарбованими яскравими фарбами похилими трубами є місцем проведення численних сучасних художніх виставок. З даху Центру відкривається чудовий вид на місто.
Недалеко від Центру ім.Помпіду розташована паризька ратуша Отель-де-Віль, відновлена в первісному вигляді після падіння Паризької комуни (1871 р.).У старій частині Парижа, відомій також під назвою Маре (marais - "болото"), увагу туристів привертають ансамблі чарівної прямокутної площі Вогезів з будинком, де жив В. Гюго, та площі Бастилії, де колись стояла збудована в XIV столітті похмура в'язниця Бастилія зі стінами висотою 11м.В'язниця була зруйнована під час Великої французької революції (1789 р.), а на її місці споруджена Липнева колона. В ансамбль площі входить суперсучасна будівля Нової Опери, відкритої в 1989 році.
Інший не менш привабливий для туристів район включає знаменитий проспект Єлисейські Поля, що простягнувся від площі Згоди до Тріумфальної арки на площі Етуаль (або Шарля де Голля).Прогулянка по прекрасним Єлисейських Полях з спогляданням вітрин магазинів залишає незабутні спогади.Порівняно недалеко від Тріумфальної арки розташований комплекс будівель палацу Шайо, від якого відкривається прекрасний вид на 300-метрову Ейфелеву вежу - символ Парижа, побудовану для Всесвітньої виставки 1889 року. На вежі знаходяться оглядові майданчики і ресторани.З іншого боку вежі, на лівому березі Сени, розкинулося Марсове Поле.При русі далі на схід уздовж Сени можна побачити такі градіозние споруди, як Будинок Інвалідів з гробницею Наполеона, палац Марії Медічі в Люксембурзькому саду, де зараз розташовується Сенат, а ще далі,за знаменитим Латинським кварталом з будівлями Паризького університету і затишними бульварами Сен-Мішель і Сен-Жермен, знаходиться Пантеон - усипальня видатних людей Франції,побудований в XVUI столітті.Тут поховані В. Гюго, Вольтер, А. Руссо, Е. Золя та ін На березі Сени в приміщенні колишнього залізничного вокзалу знаходиться один з найвідоміших музеїв світу - Д'0рсе (Musee d'Orsay) з колосальною колекцією картин імпресіоністів.
На лівому березі Сени за Лувром починається зона так званих Великих бульварів з фешенебельними житловими і торговельними кварталами, збудованими в XIX столітті.Серед найбільш відомих архітектурних споруд тут можна назвати будівлю театру "Гранд-Опера", навколо якого розташовані собор Мадлен, численні ресторани і магазини, в тому числі такі відомі, як "Галлері Ла-Файет" і "Прентан" і т. д.Тут же знаходяться знамениті паризькі кабаре "Мулен Руж", "Лідо", "Фолі Бержер" та ін Далі на північ розкинувся найвищий паризький пагорб - Монмартр, вершину якого вінчає білокам'яна базиліка Сакре-Кер, побудована в 1876 році.Жителі Монмартру тривалий час вважали свій район окремим від решти міста селищем. Для художників Тулуз-Лотрека і Утрілло, а пізніше Пікассо і Матісса,поета Г. Аполлінера і піаніста Е. Саті Монмартр був втіленням свободи; з кінця XIX століття він здобув популярність як житло богеми.
Особливу красу Парижу додають численні парки, сквери і сади, серед яких поряд із згаданими садами Тюїльрі і Люксембурзьким варто назвати Булонський ліс.
Околиці Парижа - це знаменитий Версаль з його унікальним палацово-парковим комплексом і фонтанами часів Людовика XIV, собор Сен-Дені, будівництво якого почалося ще в VII столітті. Протягом багатьох століть цей собор служив усипальницею королів і королев Франції.Широко відомі палац Фонтенбло - королівська резиденція, починаючи з XII століття, замок Рамбуйє, готичний собор у Шартрі, а в останні роки і Євродіснейленд, який в даний час привертає принаймні в два рази більше відвідувачів, ніж Ейфелева вежа або Лувр.
Петер Еккерлін сказав: "Париж - це сцена зі своєю історією в якості куліс і театром життя як безперервним спектаклем. І метою поїздки в Париж може стати прагнення побачити один з актів цього спектаклю".
Париж є великим транспортним вузлом.Тут розташовані міжнародні аеропорти Шарль де Голль, Бурже і Орлі. Поблизу Парижа знаходиться його морський порт Гавр. У столиці розвинені машинобудування (авто-і авіабудування, електротехнічне), хімічна, харчова, поліграфічна та інші галузі промисловості;виготовлення модних швейних і галантерейних виробів. Є метрополітен.
Париж - місцезнаходження ЮНЕСКО та інших міжнародних організацій. У столиці знаходиться декілька університетів, в т.ч. Сорбонна, заснована на початку ХШ ст .. Колеж де Франс (заснований в 1530 році), Вища практична школа.Інститут Франції в складі 5 академій. Національна бібліотека (заснована в 1480 році).
Посольство України у Французький Республіці та Князівстві Монако
(за сумісництвом)

Надзвичайний і Повноважний
Посол України у Французький Республіці та Князівстві Монако
(за сумісництвом)
КУПЧИШИН Олександр Михайлович

Адреса
21 avenue de Saxe75007 Paris
Телефон
(0 0 331) 43 06 07 37
Факс
(0 0 331) 43 06 02 94
Е-mail
emb_fr@mfa.gov.ua
ambassade-ukraine@wanadoo.fr
Сайт
www.mfa.gov.ua/france/
Консульський відділ
(0 0 331) 56 58 13 70
consul.ukraine@wanadoo.fr


Торговельно-економічна місія (ТЕМ) у складі Посольства України
у Французький Республіці та Князівстві Монако (за сумісництвом)

Адреса
21 , avenue de Saxe, 75007 Paris
Телефон
(0 0 331) 43 06 05 22
Факс
(0 0 331) 43 06 02 94
Е-mail
tem.france@wanadoo.fr


Консульство України в
Марселі

Адреса
38, rue Roux de Brignoles, 13006, Marseille
Телефон
04 91 63 65 99
Факс
04 91 67 37 24


Контакти Посольства України у Французький Республіці
:

Прізвище, ім'я, по батькові
Посада
Телефон
ВОЙТОВИЧ Віктор Васильович
Радник-посланник
(0 0 331) 43 06 07 37
КОСТЕНКО Костянтин Миколайович
Голова консульського відділу
(Париж)
(0 0 331) 56 58 13 70
ІРОДОВСЬКА Людмила Іванівна
Керівник Консульства України в Марселі
04 91 63 65 99
Бернацький Анатолій Едуардович
Керівник ТЕМ
(0 0 331) 43 06 05 22


Посольство Франції в Україні

Надзвичайний i Повноважний
Посол Франції в Україні
Й.В. Пан Жак Фор // H.E. Mr. Jakc Fore

Канцелярiя
01901, м. Київ, вул. Рейтарська, 39
Телефон
(+38 044) 590-36-00 (комутатор)
Факс
(+38 044) 590-36-30, 590- 36- 24
Сайт
www.ambafrance-ua.org

Консульський відділ
01901, м. Київ, вул. Рейтарська, 39
Телефон
(+38 044) 590-36-14
Факс
(+38 044) 590-36-24
E-mail

Повернутися на головну