Королівство Данія - Торгово-Промислова Палата


Королівство Данія (дан. Kongeriget Danmark) є конституційною монархією, воно розташоване у північно-західній частині Європи (між 54°34' і 57°45' північної широти та 8°5' і 15°12' східної довготи) на півострові Ютландія та 406-ти островах (з них населені 97), найбільшими з яких є Зеландія, де знаходиться столиця країни Копенгаген, Фюн, острови-близнюки Лолланн і Фальстер, а також віддалений майже на 200 км на схід у Балтійському морі острів Борнхольм. До складу Королівства Данія входять також на правах автономії Фарерські острови і найбільший у світі острів Гренландія.
Столиця
(та найбільше місто) Копенгаген
055.717 0012.56755°43′ пн. ш. 12°34′ сх. д. / 55.716667° пн. ш. 12.566667° сх. д. (G)55.716667, 12.566667
Офіційні мови данська
Державний устрій Конституційна монархія
- Монарх Маргрете ІІ
- Прем'єр міністр Ларс Лёкке Расмуссен
Консолідація (доісторична)
Площа
- Загалом 43,094 км² (134)
- Води (%) 1,6%
Населення
- оцінка 2005 р. 5.432.335 (?)
- перепис 2006 р. 5.450.661
- Густота 125 чол,/км² (78)
ВВП (ПКС) 2006 р., оцінка
- Повний 198,5 млрд (?)
- На душу населення $37.000 (?)
Валюта Данська крона (DKK)
Часовий пояс CET (UTC+1)
Домен інтернету .dk
Телефонний код +45
КОПЕНГАГЕН
ДАНІЯ
Копенгаген - столиця і найбільше місто Данії, а також адміністративний центр амта Копенгаген і порт у протоки Ересунн. Населення міста - 466000 жителів, а агломерації Великий Копенгаген - 1339000 жителів. Копенгаген вперше згадується в 1043 році.У 1167 році був побудований замок і укріплення, а в 1254 році поселення отримало міський статут. З 1-ї половини XV століття Копенгаген - королівська резиденція і столиця країни.
Місто розташоване на острові Зеландія. Острів лежить у протоці, що з'єднує Північне і Балтійське моря.Історичний центр міста займає маленький острівець Слотсхолмен. Сьогодні острівець відокремлений від решти частини міста штучним каналом Фредеріксхолмз. На Слотсхолмене стоїть будівля парламенту Данії, в якому засідає данський фолькетинг.
На захід від острівця Слотсхолмен розташовані Таун Хол і прилягаюча до нього площу з тією ж назвою. У Таун Холі, який, власне, є будівлею муніципалітету, розташовані офіси різних міських служб. Будівля славиться своїми астрономічними годинами, побудованими Йенсен Олсен.Годинник показує час в різних частинах світу, орбіти руху планет, знаменні дати юліанського та григоріанського календарів.
Від площі Таун Хол починається головний торговий район міста, який носить назву Строгет.Власне, сам район - це п'ять вулиць, які отримали статус пішохідної зони в 1962 році. Тут зосереджені найбільші знамениті і великі магазини міста. До району Строгет прилягають дві площі: Гаммельторв і Конгенз Нітра. У перекладі з данської Конгенз Нітро означає Нова королівська площу.Це найбільша площа Копенгагена, на яку виходить фасад будівлі Королівського театру, в якому йдуть спектаклі Датського королівського балету. Поруч же знаходиться будівля палацу Шарлоттенборг, в якому розташувалася Королівська академія витончених мистецтв.
На південь від площі Тайн Хол розкинувся Тіволі, знаменитий парк розваг, відкритий в 1843 році. Це одне з найбільш чудових місць Копенгагена. Тіволі - дуже старий парк, схожий на збулися дитячі мрії.Каруселі з дерев'яними конячками, ставок з лебедями, миготливі гірлянди з тисячі ліхтариків, феєрверки кожен день. У Тіволі багато музики, і увечері в Зеленому театрі, Театрі пантоміми і на інших концертних майданчиках йдуть джазові концерти, сучасні шоу та балети.
На північний схід від центру міста знаходиться палац Амалієнборг, резиденція данської королівської сім'ї. Палац будували з 1749 по 1760 рік. Кожен опівдні тут відбувається зміна караулу: рота лейб-гвардійців в старовинній формі дзвінко стукає підборами по бруківці.Очевидці стверджують, що зміна караулу в Копенгагені проходить більш урочисто, ніж в Лондоні.
Якщо пройти ще далі на північ, то можна опинитися в районі Цитаделі, військової фортеці, побудованої в XVII столітті. Цитадель і донині є власністю датської армії.У гавані за Цитаделлю ви побачите знамениту бронзову статую Русалочки, яка стала справжнім символом міста. Русалонька - персонаж однойменної казки Ганса Христіана Андерсена, який більшу частину життя провів у Копенгагені.
Найбільше задоволення в ньому можна отримати від прогулянок по набережним уздовж каналів, по вузьких середньовічних вулицях і площах, де виступають вуличні артисти. Щоб відчути своєрідність Копенгагена, потрібно відправитися до Нюхавн (Нову Гавань) - живописну частину міста.Це кілометровий канал, вздовж якого безперервною низкою тягнуться кафе, бари і ресторани.
Завдяки своєму розташуванню Копенгаген завжди був одним із самих головних морських портів Північної Європи.І зараз морська торгівля є однією з основних галузей міського господарства, але сильний розвиток отримали й інші галузі. В результаті столиця Данії перетворилася на велике промислове місто.Суднобудування, машинобудування, харчова промисловість і пивоваріння - ось тільки мало з того,чим займаються в місті. Найбільшою популярністю в місті користуються пивоварні заводи "Карлсберг" і "Туборг". Знаменитий місто і своїм порцеляною Датського королівського заводу і заводу "Бінг ог Грондал".
Університет Копенгагена веде свою історію з 1479 року, а Королівська бібліотека - сама ста рінная в Скандинавії, вона була заснована в 1673 році. У її збори входять два з половиною мільйони томів. Датська королівська академія наук заснована в 1742 році.У місті багато музеїв і картинних галерей, з яких найбільшою популярністю користуються Національний музей. Королівський музей образотворчих мистецтв та інші. У міста є три симфонічні оркестри, балетна трупа і безліч театральних труп.
Копенгагеном керує Рада з 55 виборних членів. Рада призначає мера або бургомістра міста. У мера є 6 помічників, які представляють собою виконавчі органи влади. Цього цілком достатньо для міста, в якому проживає 464 000 осіб.
На Копенгаген доводиться 2 / 5 вартості промислової продукції країни. Тут розвинені судно-і дизелебудування, електротехнічна, приладобудівна, хімічна, харчова та інші галузі промисловості. Є міжнародний аеропорт.Автомобільні та залізничні пороми з'єднують Копенгаген з містами Мальме, Хельсінгборг і Ландскруна (Швеція).
У столиці перебувають кілька університетів (у тому числі Копенгагенського університету.Королівський ветеринарний і сільськогосподарський університет та датський технічний університет). Музей Б. Торвальдсена, Національні художні музеї та ін

Повернутися на головну