Китайська Народна Республіка - Торгово-Промислова Палата


China Chamber of International Commerce (CCOIC)
Xi nan Cun 52#-1-202
Nankai University
300071 TIANJIN


Китайська Народна Республіка (кит. 中华人民共和国/中華人民共和國 - Чжунхуа Женьмінь Гунхего) — держава у Східній Азії, межує на півночі з Монголією, на північному заході з Казахстаном, на північному сході з Російською Федерацією та Північною Кореєю, південному заході з Індією та Непалом, півдні з Бутаном, М'янмою (раніше Бірма), Лаосом і В'єтнамом, на південному сході омиває Південно-китайське море; має площу 9596960 кв. км; столиця Пекін; рельєф: дві третини займають гори і пустелі (на півночі і заході), включаючи пустелю Гобі на півночі, на сході рівнина зрошується з річок Хуанхе (Жовта річка), Янцзи і Сіцзян. Глава держави Ху Цзиньтао з 2003, глава уряду Вень Цзябао з 2003; політична система соціалістична республіка; експорт: чай, м'ясні продукти, шовк, бавовна, нафта, мінерали (найбільший виробник вольфраму і антимонію), хімікати, вироби легкої промисловості; населення 1,329,349 тис. (2007), в основному етнічні китайці (хань), до інших етнічних груп відносяться тибетці, уйгури і джуанги; Китай найбільш населена країна в світі; мови китайська, кантонська й інші діалекти.Столиця Пекін
039.917 0116.38339°55′ пн. ш. 116°23′ сх. д. / 39.916667° пн. ш. 116.383333° сх. д. (G)39.916667, 116.383333
Найбільше місто Шанхай
Офіційні мови Китайська1
Державний устрій Соціалістична республіка2
- Голова Ху Цзіньтао
- Прем'єр-міністр Держаної Ради Вень Цзябао
Становлення
- Проголошення Республіки 1 жовтня 1949
Площа
- Загалом 9 596 960 км² (3-а або 4-а4)
- Води (%) 2,83
Населення
- оцінка 2007 р. 1 317 000 0003 (1-а)
- перепис 2000 р. 1 242 612 226
- Густота 140/км² (72-а3)
ВВП (ПКС) 2006 р., оцінка
- Повний $10 трильйонів (2-а)
- На душу населення $7600 (84-а)
ВВП (номінальний) 2006 р., оцінка
- Повний $2,68 трильйонів (4-а)
- На душу населення $2040 (110-а)
ІРЛП (2004) ▲ 0,768 (середній) (81-а)
Валюта Юань (RMB¥)3 (CNY)
Часовий пояс (UTC+8)
- Літній час не вираховується (UTC+8)
Домен інтернету .cn3
Телефонний код +863
ПЕКІН
КИТАЙ
Пекін (Бейцзін) - столиця і одне з найдавніших міст Китаю.З прилеглими районами місто виділений в самостійну адміністративну одиницю центрального підпорядкування. Площа столиці - 16800 км2 (для порівняння, площа Москви - 0,9 тис. км2), населення - 5,8 млн. осіб (з передмістями - 10,9 млн. чоловік).За чисельністю населення Пекін займає серед столиць світу шосте місце. Середній вік пекінців - 30 років. Швидкому зростанню населення допомагає сприятливий клімат. Найважчими вважаються літні місяці, коли температура піднімається до 40 градусів при 100% вологості.Середня температура літа - 26 градусів. Взимку стовпчик термометра рідко опускається нижче п'яти градусів морозу, а з лютого помітно теплішає.
Пекін був заснований, ймовірно, в ХП столітті до нашої ери.За три тисячоліття місто змінив декілька назв і зараз іменується Бейцзін (Північна столиця).
Визначні пам'ятки Пекіна давно придбали світову популярність, і не дарма.Туристам навряд чи зустрінеться де-небудь таке безліч пам'ятників культури, зібраних в одному місці: тут і Імператорський палац, і храм Неба, і Літній палац, і Велика стіна, і усипальниці імператорів династії Мін, і знаменита Пекінська опера.
У центрі міста розташована найбільша в світі площа - Тяньаньмень. Тут з воріт Небесного Спокою колись оголошувалися імператорські укази, а в 1949 році Мао Цзедун проголосив декларацію про утворення КНР.На площі встановлено 38-метровий пам'ятник Народним героям - квадратна стела з висловами Мао і Чжоу Еньлая, тут же величезний будинок Великого народного палацу, де проходять засідання китайського парламенту, грандіозний мавзолей Мао Цзедуна.
За мавзолеєм знаходиться Імператорський палац.Увійшовши в нього, опиняєшся в дивовижному світі досконалої гармонії палацових павільйонів, тронного і приймального залів, розкоші житлових покоїв, кам'яного мережива містків з білого мармуру, перекинутих через штучний канал з поетичною назвою "Золота річка".Статуї перед будівлями, величезні, частково позолочені бронзові судини, в яких під час дощу збирається вода, стіна Дев'яти Драконів, міфічні фігурки на дахах павільйонів,імператорський сад з мозаїчними доріжками і деревами як ворота і ще незліченна кількість павільйонів та апартаментів становлять "Заборонене місто",в якому давнину налічувалося більше тисячі будівель.
Парк "Бейхай" розкинувся навколо озера, на північ від Вугільного пагорба, де встановлений пам'ятний знак на місці самогубства в 1644 році останнього імператора династії Мін.У парку можна насолодитися китайською кухнею в знаменитому ресторані "фангшан" (Fangshan), який був відкритий в 1926 році колишніми придворними кухарями, поласувати морозивом, покататися на човні і помилуватися квітучим лотосом.У південній частині озера знаходиться Нефритовий острів, на якому розташовується храмовий комплекс з видніється здалеку Білій Пагодою, спорудженої на честь Далай-лами за зразком тибетської чернечого усипальниці з білого черепашнику.
На північному сході Старого міста розташований ламаїстський храм, який був побудований в 1694 році як резиденція принца. У 1744 році він був перетворений на ламаїстський монастир, де оселилися 500 ченців. У величезному павільйоні знаходилися три величезні статуї Будди і 18 статуй помийниці.Другий павільйон у давнину був порожній, щоб ніщо не відволікало від медитації. Сьогодні в ньому знаходиться шестиметрова статуя Цзонгхави - тибетського ченця, який заснував секту "жовтих пов'язок", яка з 1640 року стала державною церквою Тибету.Біля виходу з павільйону привертає увагу вирізане з сандалового дерева зображення гори з фігурками 500 учнів Будди, виконаними із золота, срібла, бронзи, олова і заліза.
На південній околиці Пекіна знаходиться всесвітньо відомий храмовий комплекс китайського традиційного культу неба - храм Неба, побудований за часів династії Мін. У цьому храмі китайські Імператори приносили жертви духам предків і молили Небо про дарування врожаю.Комплекс храму Неба складається з храму Молитви про врожай, храму Предків, в якому зберігаються таблички з іменами імператорів династії Мін і Цін, і вівтаря Неба - царства символіки чисел, перш за все 9, найбільшого простого непарного числа, символу ян.До комплексу входять і інші будівлі, серед яких стіна "Повертаються Звуків", акустичні властивості якої такі, що голос стоїть біля стіни чути в усьому великому дворі.
У 20 км від Пекіна знаходиться величезний Літній палац (площа - 290 км2) - парковий ансамбль з житловими будинками, храмами і павільйонами, що розкинулися по берегах штучного озера. Перші павільйони для відпочинку владик виникли тут ще в XII столітті, а перший храм був побудований на початку XVI століття.Прекрасною музикою звучать навіть самі назви павільйонів і затишних куточків парку: сад Гармонії і Чесноти, пагода Духів і Будди, сад Гармонійної Радості, павільйон Нефритових Хвиль. У вітряну погоду по парку розноситься тихий мелодійний передзвін дзвіночків, що прикрашають ковзани дахів павільйонів.Уздовж берега озера тягнеться 728-метрова крита галерея, де можна прогулюватися і під час дощу. Біля виходу з галереї біля причалу варто сумно відомий Мармуровий корабель, на який була витрачена колись велика частина скарбниці морського флоту.
У 50 км на північ від Пекіна в затишній долині розташовані 13 гробниць династії Мін.До комплексу входять Великі Червоні ворота, особливий павільйон з кам'яною черепахою, на якій височіє стела з написами, що прославляють імператорів, алея Духів з статуями звірів у натуральну величину і величезних вартою,дерев'яні ворота Дракона і Фенікса і власне усипальниці з похоронними камерами і саркофагами.
У 90 км на північ від Пекіна знаходиться реставрований ділянка Великої стіни - улюблене місце екскурсій. Біля підніжжя стіни кілька сувенірних крамничок і безліч торговців, що пропонують різноманітні сувеніри прямо під відкритим небом.
Столицю Китаю щорічно відвідують до півтора мільйонів іноземців, які залишають в туристичному секторі країни понад 700 мільйонів доларів США (у місті 200 основних об'єктів).
Роботи з будівництва та благоустрою міста не припиняються цілодобово: ями на дорогах "затягуються" за ніч, швидкісні магістралі прокладаються за кілька тижнів. Наприклад, за п'ять літніх місяців 1992 року в Пекіні було побудовано дев'ять нових швидкісних автодоріг.І все ж Пекін - місто велосипедистів. Велосипед прийшов з Європи, але наскільки він став китайським, можна судити з китайської жарту: китайська дитина народжується сидять на велосипеді.
У Пекіні більше двохсот великих (з кількістю зайнятих понад тисячу осіб) підприємств, у тому числі вугільної промисловості, чорної металургії, автомобілебудування, хімічної промисловості, легкої промисловості.Крім того, розвинені нафтохімія, військова, радіоелектронна, поліграфічна, харчова галузі промисловості, виробництво будматеріалів; художні ремесла. Як і більшість великих промислових міст в усьому світі, Пекін стикається з проблемою забруднення навколишнього середовища.Особливо сильно відчувається запилення атмосфери - результат використання вугілля для опалення осель. Про кількість пилу можна судити хоча б по світлому комірцю, який до вечора стає чорним.
Поступово Пекін стає справжньою перлиною Сходу: під охорону держави взято 7000 історичних пам'яток, відроджені традиційні видовища, а готелі та ресторани можуть задовольнити самих вибагливих клієнтів.
Посольство України в Китайськiй Народнiй Республiцi та в Монголії
(за сумiсництвом)

Надзвичайний і Повноважний
Посол України в Китайськiй Народнiй Республiцi та в Монголії (за сумiсництвом)
КОСТЕНКО Юріій Васильович

Адреса
КНР, м. Пекін, 100600, р-н Саньлітунь, вул. Дун Лю Цзє, буд.11 / N0.11, SanLiTun, Dong 6 Jie, Beijing, China, 100600
Телефон
(0 0) 65326359
Факс
(0 0) 65326765
Е-mail
emb_cn@mfa.gov.ua
Консульський відділ
(0 0) 65324014 (цілодобово)

Економічний відділ у складі Посольства України в КНР

Адреса
11, Dong 6 Jie, San Li Tun, Beijing, P.R.C., 100600
Телефон
(0 0) 65326314
Факс
(0 0) 65326314
Е-mail
tem.chinaemb@gmail.com

Генеральне Консульство України у місті Шанхай

Адреса
КНР, м. Шанхай, 200336, вул. Сянь Ся, буд. Сунь Плаза, прим. W502 / W502, SunPlaza, 88, XianXiaRd., Shanghai, China, 200336)
Телефон
(8621) 62953195
Факс
(8621) 62953171
Е-mail
gc_cns@mfa.gov.ua, ukrconsh@sh163.net

Відділ з економічних питань Генерального консульства України в Шанхаї.

КНР, м. Шанхай, 200336, вул. Сянь Ся, буд. Сунь Плаза, прим. W402,
SunPlaza, 88, XianXiaRd., Shanghai, China, 200336
Телефон: (8621) 62953175
Факс: (8621) 62953171

Контакти Посольства України в КНР

Прізвище, ім'я, по батькові
Посада
Телефон
ПОНОМАРЬОВ Віктор Петрович
Радник-посланник
(0 0) 65326359
ПЛАХОТНЮК Андрій Миколайович
Радник
(0 0) 65326359
ІСАЄВ Сергій Сергійович
Радник
(0 0) 65326359
СЕМКО Андрій Миколайович
Перший секретар. Консульський відділ
(0 0) 65326314
ПОНОМАРЕНКО Дмитро Георгійович
Керівник Економічного відділу
(0 0) 65326314
БІЛЕНЬКИЙ Андрій Миколайович
Аташе з питань оборони
(0 0) 65326359
ГНАТКО Віктор Миколайович
Військовий аташе
(0 0) 65326359
МІШІН Олександр Владиславович
Військово-повітряний та військово-морський аташе
(0 0) 65326359


Посольство Китаю в Україні

Тимчасовий повірений у справах Китайської Народної Республіки в Україні
Й.В. Пан Чжан Сіюнь //
H.E. Mr. Chzhan Siyun

Канцелярiя
01901, м. Київ-21, вул. Грушевського, 32
Телефон
(38 044) 253-13-29
Факс
(38 044) 253-73-71
Консульський відділ
(38 044) 253-41-13, 254-00-86

Генеральне Консульство КНР в Одесі

Адреса
65014, м. Одеса, пров. Нахимова, 2
Телефон
7871789, 7871898
Факс
711 75 34, 716 79 27Повернутися на головну