Держава Ізраїль - Торгово-Промислова Палата


Federation Of Israeli Chambers of Commerce (FICC)
84, Hahashmonaim Street
P.O. BOX 20027
61200 TEL AVIV


Ізра́їль — країна в південно-західній Азії на південно-східному узбережжі Середземного моря.

На півночі межує з Ліваном, на північному сході — з Сирією, на сході — з Йорданією, на південному заході — з Єгиптом.

Незалежність проголошено 14 травня 1948 року на підставі резолюції Генеральної Асамблеї ООН № 181, прийнятої 29 листопада 1947 року.

Згідно з Декларацією Незалежності, Ізраїль є єврейською державою.[4] В той же час Ізраїль є багатонаціональною та демократичною державою, де, разом з євреями, рівні права мають всі інші релігійні та етнічні групи: араби-мусульмани, араби-християни, друзи, бедуїни, самаритяни та ін. Зокрема, арабські партії та депутати представлені в Кнесеті[5].


Столиця
(та найбільше місто) Єрусалим
031.783 0035.21731°47′ пн. ш. 35°13′ сх. д. / 31.783333° пн. ш. 35.216667° сх. д. (G)31.783333, 35.216667
Офіційні мови Гебрейська, Арабська[1]
Державний устрій Парламентська республіка
- Президент Шимон Перес
- Прем'єр-міністр Біньямін Нетаньягу
Незалежність
- Проголошено 14 травня 1948
Площа
- Загалом 20 770 км² (151)
- Води (%) 2 %
Населення
- оцінка 2008 р. 7 282 000[2] (87)
- перепис 2003 р. 6 780 000
- Густота 324 чол,/км² (34)
ВВП (ПКС) 2008 р., оцінка
- Повний 200.905 біл. долларів.[3] (52)
- На душу населення 28,245 долларів (32)
ВВП (номінальний) 2008 р., оцінка
- Повний 188.746 біл. долларів. ([[Список країн за ВВП (номінальний)|]])
- На душу населення 26,535 долларів ([[Список країн за ВВП на душу населення (номінальний)|]])
Валюта Ізраїльський новий шекель (ILS)
Часовий пояс EET (UTC+2)
- Літній час EEST (UTC+3)
Домен інтернету .il
Телефонний код +972
ЄРУСАЛИМ
ІЗРАЇЛЬ
Єрусалим - столиця Ізраїлю з населенням близько 544000 жителів.Єврейське слово "іерушалаім" означає "місце світу", арабська назва міста "Ель Кудс" перекладається як "святість" - місто є найбільшим святим містом на Землі для представників трьох великих релігій світу: для іудеїв, християн і мусульман, ніж багато в чому і визначається його привабливість.
Вік цього найдавнішого міста наближається до 4000 років. Перші згадки про Єрусалим відносяться до середини 2-го тисячоліття до н.е. Він входив до складу різних держав: Іудейського царства. Римської імперії, Візантії, Арабського халіфату і інЗ початку XVI століття місто перебувало під владою Османської імперії, а в грудні 1917 року був зайнятий англійськими військами. З 1920 по 1948 рік Єрусалим був адміністративним центром англійської підмандатної території Палестина.За рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 29 листопада 1947 місто повинне було стати самостійною адміністративною одиницею під управлінням ООН. Після арабо-ізраїльської війни 1948-1949 рр.. Єрусалим був розділений на 2 частини: східна відійшла до Йорданії, західна до держави Ізраїль.У 1950 році уряд Ізраїлю всупереч рішенню ООН про виділення Єрусалима в самостійну адміністративну одиницю оголосив його західну частину столицею Ізраїлю (західна частина Єрусалиму - місцеперебування парламенту і уряду).У червні 1967 року Ізраїль захопив і східну частину Єрусалиму, а в липні 1980 року проголосив весь Єрусалим "вічною і неподільною столицею" Ізраїлю.
Сьогоднішня столиця Ізраїлю розташована на пагорбах, сильно пересіченій місцевості, що - у поєднанні з продуманим архітектурним планом - додає особливого шарму навіть новим кварталах з багатоповерховими будинками.
У східній частині міста знаходиться святиня євреїв усього світу: Стіна Плачу - уціліла частина західної стіни, що огороджував колись Другий Єрусалимський храм.Перший Єрусалимський храм був зведений царем Соломоном у 960 році до нашої ери, а в 568 році до нашої ери - зруйнований захопили Єрусалим царем Вавилона Навуходоносором.Будівництво Другого храму завершилося в 515 році до нашої ери, після повернення юдеїв у місто (тоді потрапив під владу перського царя Кіра). Вершини розквіту храм досяг під час правління царя Ірода (37-4 роки до нашої ери).Детальне і захоплене опис Другого храму залишив Йосип Флавій, а сьогодні помилуватися колишньою величчю можна лише поглянувши на модель (виконана в масштабі 1:50), яка знаходиться на території готелю "Холіленд", недалеко від гори Герцля.Другий Єрусалимський храм був зруйнований під час Іудейської війни в 70 році нашої ери. Стіна Плачу (довжина 156 м), складена з величезних, ретельно підігнаних кам'яних монолітів, - єдиний залишився фрагмент храму.Біля стіни майже завжди можна зустріти іудеїв, що моляться, які вкладають в щілини між каменями записки із зверненнями до Бога.Біля Стіни Плачу постійно, починаючи з середини XIX століття, ведуться археологічні розкопки, що виявили чимало стародавніх будівель, переважно іродіанского періоду: кілька арок (залишків мостів), ворота, величезний акведук, пробитий у скельному грунті і перекритий арочними склепіннями та ін
Від Стіни Плачу можна зробити прогулянку по Старому місту, оточеному стіною, спорудженої в період турецького панування Сулейманом Великим (1538-1548гг.). У Старе місто можна потрапити через одні з семи діючих воріт, наприклад Яффських (1539 р.), розташовані в західній стіні.Найвеличніші і красиві ворота - Шхемскіе - побудовані в XVI столітті на місці набагато більш давніх (існували у II столітті до нашої ери). За давньою гвинтових сходах можна піднятися на самий верх воріт і потім зробити прогулянку по стіні.Недалеко від Шхемскіе воріт розташовані каменоломні царя Соломона, в яких добували камінь для будівництва Першого Єрусалимського храму, трохи далі - Могила Саду, печерне поховання біля підніжжя пагорба, де, за однією з версій, був розіп'ятий і похований Ісус Христос.
За Шхемскіе воротами, у північно-східній частині стіни знаходяться Ворота Ірода (названі по імені сина Ірода Великого - Ірода Антипи, за царювання якого відбулося розп'яття Христа). Ворота прикрашені кам'яним квітковим орнаментом.Напроти воріт розташований музей Рокфеллера - великий археологічний центр.Левові ворота, прикрашені барельєфними зображеннями левів, побудовані в 1538-1539 роках, а ось Золоті ворота відомі з початку нашої ери і ведуть від площі-саду Харам-еш-Шериф, де розташовані знамениті мечеті Старого міста, в Іосафатову долину.
Із давніх оборонних споруд Єрусалиму звертає на себе увагу цитадель Давида, побудована Іродом (збереглися лише фундамент і частина однієї з трьох веж). Зараз цитадель являє собою дві чотирикутні з'єднані стіною вежі, закладені ще хрестоносцями.Над цитаделлю підноситься мінарет XVII століття. Від неї ж починається Вірменський квартал, заснований в IV столітті вірменами, які втікали від переслідувань на батьківщині. У Вірменському кварталі розташовані монастир мароніти. Асирійський монастир з багато орнаментованій церквою XII століття.Вірменський монастир з кафедральним собором св. Якова - пам'ятником ранньохристиянського зодчества. Цікаві також церква оливкового дерева (побудована в V столітті і повністю перебудована в XIV столітті), монастир Св. Хреста.
У південної стіни Старого міста, на невисокому пагорбі, розташований Місто Давида - найстаріша частина Єрусалиму, закладена царем Давидом. Археологічні розкопки виявили тут залишки стін, фундаменти будівель VIII-VII століть до нашої ери.Багато місця Міста Давида шануються як іудеями, так і християнами, наприклад ставок Силоамської Купіль, у якого Христос зцілив сліпого, про що згадується в Новому Завіті.
Між Вірменським і Мусульманським кварталами в межах Старого міста знаходиться Єврейський квартал - лабіринт вузьких вуличок з великою кількістю синагог і своєрідною архітектури будинків. Практично всі вони побудовані у другій половині XX століття на місці зруйнованих під час боїв 1948 будівель.Про стародавні часи нагадують лише численні археологічні розкопки.
Мусульманський квартал займає північно-східну частину Старого міста. Тут знаходиться площа-сад Харам-еш-Шериф ("священний двір") зі знаменитими мечетями Омара і Аль-Акса.Мечеть Омара (більш правильна назва - мечеть Скелі) як би вінчає вершину Храмової гори (на якій колись стояв Єрусалимський храм) і є третьою за значимістю святинею ісламу, а також і самим величним пам'ятником Близького Сходу.Мечеть має форму восьмикутника, стіни якого викладені блакитними кахлями. Купол аж до 1964 року був покритий свинцевою дахом, а зовні - листами позолоченої міді. У ході реставрації свинець і мідь були замінені алюмінієвими листами, яким надали золотий колір.Напроти південного входу знаходиться мечеть Аль-Акса, споруджена в 693 році на руїнах візантійської базиліки. У північному крилі мечеті позначено місце, з якого, за переказами, вознісся на небо пророк Магомет.За часів хрестоносців (захопили Єрусалим в 1099 році) в мечеті розташовувалися лицарі-тамплієри. Крім названих, в Єрусалимі є ще 34 мусульманських храму.
Північно-західна частина Старого міста зайнята Християнським кварталом, своєрідний стрижень якої - Віа Долороза (Скорботний Шлях, або Хресна Дорога), що тягнеться від Гетсиманського саду за межами Старого міста, де Христос був схоплений вартою,через Левові ворота до Голгофи і Храму Гробу Господнього,де Христос був страчений і похований.Буквально кожен метр Віа Долороза воскрешає події, описані в Новому Завіті: на території нинішнього жіночого католицького монастиря Сестер Сіону знаходилася вежа Антонія, де римський прокуратор Понтій Пілат засудив Христа;арка з критою галереєю, з якою Пилат показував Христа натовпі, вигукнувши: "Екце хомо!" ("Ось людина!"); Двір преторії, де допитували Христа, церква, де утримували Його з розбійником Вараввою та іншими. Всі пам'ятні місця відзначені храмами (православними, католицькими і т. д.), каплицями.Втім, зараз важко говорити про дійсний відповідно Віа Долороза шляху, пройденого Христом: у той час всі вулиці лежали на два метри нижче сучасної поверхні і мало що збереглося до наших днів, крім мостових і фундаментів.
В кінці Віа Долороза знаходиться Храм Гробу Господнього.Зараз храм навіть віддалено не нагадує первісне споруда, зруйноване в VII столітті персами. Сучасна будівля побудована в ІЗО-1149 роках, коли Єрусалим став столицею християнської держави.Біля входу в храм знаходиться камінь Помазання, на який було покладено для умащения ароматичними складами перед похованням зняте з хреста тіло Христа. Усередині храму знаходиться каплиця з двома притворами, поставлена в 1810 році над печерою Гробу Господнього.Позаду каплиці - притвор грецької церкви, навпаки - притвор російської православної церкви. Від каменя Помазання двоє сходів ведуть нагору - до вершини Голгофи, де, за переказами, стояв хрест, на якому розіп'яли Христа (місце відзначено срібним диском з отвором в середині).Простір розділене колонадою на дві частини, які належать греко-ортодоксальної і римо-католицької церков.
За межами Старого міста знаходиться чимало інших визначних пам'яток: Кедронської (або Іосафатова) долина з гробницями початку нашої ери, Олійна гора, де знаходиться Гетсиманський сад, церква св.Магдалини (побудована на гроші російського імператора Олександра III), багато інших місць, часто пов'язані з діяннями Ісуса Христа (початкові будівлі, наприклад дім Лазаря, як правило, не збереглися, їх розташування відзначено більш пізніми каплицями і церквами).
Новий місто почало рости з середини XIX століття і вельми багатоманітним. Своєрідний заснований в 1874 році квартал Меа Шеарім, до цих пір населяє майже виключно ортодоксальними оборонцями іудаїзму.На височині Гиват Рам знаходиться будівля кнесета (парламенту), побудоване в 1966 році в змішаному стилі класицизму і модернізму. Хол кнесета прикрашений гобеленом по малюнку Марка Шагала.Цікавий Національний музей Ізраїлю і входить до його складу Храм книги, де серед безлічі унікальних книг і рукописів зберігаються найбільші реліквії - справжній сувій книги пророка Ісаї і широко відомі "Сувої Мертвого моря".Сама будівля Храму книги цікаво і як зразок сучасного архітектурного мистецтва. Недалеко від кнесета знаходиться монастир Хреста, заснований в IV столітті і до XVII століття належав грузинської православної церкви. На схилах гори Герцля розкинулося військове кладовище.Поруч знаходяться могили відомих діячів єврейської культури, президентів і прем'єр-міністрів Ізраїлю. Біля підніжжя гори розташований меморіальний комплекс "Яд ва-Шем" - інститут і музей, присвячені жертвам Голокосту - катастрофи, яка спіткала єврейський народ в роки другої світової війни.Варто відвідати і медичний центр "Хадаса", прикрашений вітражами Марка Шагала.
Що ж до господарського розвитку міста, то тут представлені металообробна, радіотехнічна, фармацевтична, текстильна, легка, харчова галузі промисловості. У місті є університет.
Посольство України в Державі Ізраїль

Надзвичайний і Повноважний
Посол України в Державі Ізраїль
Пан Надоленко Геннадій Олексійович // Mr. Gennadiy Nadolenko

Адреса
Тель-Авів, 62594 вул. Ірміягу, 50 // 50, Yermiyahu St., 62594, Tel-Aviv, Israel
Телефон
(0 0 9723) 602 19 52
(0 0 9723) 604 02 42 дод.101
(0 0 9723) 604 25 12 канцелярія
Факс
(0 0 9723) 604 25 12
Е-mail
emb_il@mfa.gov.ua
emb_isr@012.net.il
Сайт
www.mfa.gov.ua/israel
Консульський відділ
(0 0 9723) 544 67 44, 605 99 21, 604 02 42 (дод.114, 117)
gc_il@mfa.gov.ua

Торговельно-економічна місія (ТЕМ) у складі Посольства України
в Державі Ізраїль

Адреса
Тель-Авів, 62594 вул. Ірміягу, 50
Телефон
(0 0 9723) 602 32 06
Факс
(0 0 9723) 602 32 03
Е-mail
ukrtrade@hotmail.com
ukrtrade2004@mail.ru

Генеральне Консульство України в м. Хайфа

Адреса
вул.Пал-Ям 2, корпус «ОРЕН», 4-й поверх, офіс 157
Телефон
+972-4-866-46-26
Факс
+972-4-866-46-26
Е-mail
gc_ilh@mfa.gov.ua

Контакти Посольства України в Державі Ізраїль:

Прізвище, ім'я, по батькові
Посада
Телефон
Баций Андрій Іванович
Радник
(03) 604-02-42 ext.104
Аждар Рустам Алішевич
Перший секретар
(03) 604-02-42 ext.103
Іларіонов Володимир Олександрович
Перший секретар
(03) 604-02-42 ext.109
Боднар Ігор Степанович
Перший секретар з консульських питань
(03) 604-02-42 ext.117
Міхеєв Микола Володимирович
Перший секретар – представник МВС України
(03) 604-02-42 ext.113
Ляшевський Сергій Володимирович
В.о. керівника торговельно-економічної місії
(03) 602-32-06

Брилліантов Євген Олегович
Заступник керівника торговельно-економічної місії
(03) 602-32-06
Чернов Олександр Сергійович
Аташе з питань оборони
(03) 544-57-66
Матвієнко Юрій Володимирович
Військовий аташе
(03) 544-57-66


Посольство Ізраїлю в УкраїніТимчасова повірена у справах Держави Ізраїль в Україні

Пані Ольга Дольбурт // Mrs. Olga Dolburt

Канцелярiя
01901, м. Київ, бульвар Лесi Українки, 34
Телефон
(+38 044) 586-15-00
Факс
(+38 044) 586-15-55, 284-97-36
E-mail
info@kiev.mfa.gov.il
Сайт
http://ukraine.mfa.gov.il

Консульський відділ

Адреса
01901, м. Київ, бульвар Лесi Українки, 34
Телефон
(+38 044) 586-15-44, 568-15-00
Факс
(+38 044) 586-15-56

Торгівельно-економічний відділ

Адреса
01901, м. Київ, бульвар Лесi Українки, 34
Телефон
(+38 044) 586-15-52
Факс
(+38 044) 586-15-54
E-mail
kiev@israeltrade.gov.il
maria.sapiro@israeltrade.gov.il


Повернутися на головну