Республіка Вірменія - Торгово-Промислова ПалатаВірме́нія (вірм. Հայաստան hɑjɑsˈtɑn, Айаста́н), офіційно Респу́бліка Вірме́нія (вірм. Հայաստանի Հանրապետություն [hɑjɑstɑˈni hɑnɾɑpɛtuˈtʰjun], Айастані́ Анрапетуцю́н) — президентська республіка на південному сході Європи, в Закавказзі, між Чорним та Каспійським морями. Межує з Грузією на півночі, Азербайджаном на північному сході, Нагірно-Карабаською Респубілкою на сході, з Іраном на півднному сході, з Нахічеванською АР (ексклав Азербайджану) на південі і Туреччиною на заході. Вірменія не має виходу до моря. Площа країни становить 29 800 км² (без врахування Нагірно-Карабаської Республіки). Столицею Вірменії є місто Єреван. Вірменія — гірська країна, займає Вірменське нагір'я, обрамлене хребтом Малого Кавказу, висоти 3-4 тисячи метрів. На південному заході країни розташована міжгірська Араратська рівнина. За політичною системою — демократія, що розвивається. Розвинені видобуток міді, молібдену, вирощування зернових, бавовни, виробництво шовку.

Колишня республіка Радянського союзу, Вірменія є унітарною, багатопартійною, демократичною національною державою з старовинною та історичною культурною спадщиною. Королівство Вірменія стала першою державою, яка прийняла християнство як державну релігію[2] на початку 4 століття (за традиційною датою 301 рік).[3] Сучасна Республіка Вірменія визнає Вірменську апостольську церкву як національну церкву Вірменії, але республіка відокремлює церкву від держави.[4]

Вірменія є членом більш ніж 40 міжнародних організацій, включаючи Організацію Об'єднаних Націй, Раду Європи, Міжнародного валютного фонду, Європейського банку реконструкції та розвитку, Азійського банку розвитку, Співдружності Незалежних Держав, Світової організації торгівлі, Організації чорноморського економічного співробітництва та Франкофонії. Вірменія є членом військового союзу Організація договору про колективну безпеку, але також бере участь у програмі НАТО Партнерство заради миру. У 2004 році Збройні сили Вірменії приєдналися до інтернаціональних миротворчих сил у Косово. Вірменія також є спостерігачем у ЄврАзЕС та Русі неприєднання. Країна є демократією, що розвивається. Вірменія класифікована як країна з середнім розвитком людського потенціалу та за міжнародними стандартами 10,6% населення країни живе за межею бідності.


Столиця
(та найбільше місто) Єреван
Офіційні мови Вірменська
Державний устрій пострадянська демократія
- Президент Серж Саргсян
- Прем'єр-міністр Тігран Саркісян
- Голова парламенту Овік Абрамян
Незалежність від СРСР
- Проголошено 23 вересня,1991
Площа
- Загалом 29 800 км² (141)
- Води (%) 4,71
Населення
- оцінка 2009 р. 3 083 000[1] (134)
- перепис 2001 р. 3 002 594
- Густота 108 4/км² (77)
ВВП (ПКС) 2005 р., оцінка
- Повний 14,17 млрд ам. дол. (127th)
- На душу населення 4 270 ам. дол. (115)
Валюта Драм (AMD)
Часовий пояс (UTC+4)
- Літній час (UTC+5)
Домен інтернету .am
Телефонний код +374
ЄРЕВАН
ВІРМЕНІЯ
Єреван (до 1936 р. Еривань), столиця Вірменії, розташований на річці Раздан в мальовничому куточку, відомому своїми садами і виноградниками. Населення міста - 1305000 жителів.
Єреван відомий з 782 року до н. е.. як урартська фортеця Еребуні.З 1440 року це адміністративний і торгово-ремісничий центр Східної Вірменії.
Єреван - промисловий, транспортний і культурний центр країни. Тут знаходяться підприємства машинобудування (електротехнічної промисловості та ін), Хімічної та нафтохімічної (пластмаси, хімічні волокна та реактиви, шини тощо), хіміко-фармацевтичної, легкої, харчової галузей промисловості. Розвинене виробництво алюмінію та ін З 1981 року в місті працює метрополітен.
У столиці перебувають Академія наук Вірменії, 11 вузів (у т.ч. університет, консерваторія), 13 театрів (у т.ч. Театр опери та балету), 21 музей (у т.ч. історії Вірменії, Картинна галерея. Дитяча картинна галерея. Театральний музей).Серед пам'яток давньої архітектури слід відзначити Аванскій собор (591-602 рр..), Церква Катогіке (ХШ ст.), Церква Зоравар (XVII-XVIII ст.). Будинок уряду Вірменії (1926-41 рр..) І другий Будинок уряду (1955 р.).Тут знаходяться руїни турецького форту XVI століття, мечеть XVIII століття і нещодавно виявлені археологами фортеця Урарту і залишки міста, що існувало на місці Єревану в VIII столітті до н. е..

Повернутися на головну