47. Аналіз продуктивності праці
Повний текст: відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати (формат PDF)
ВСТУП
1. ЗНАЧЕННЯ, ЗАВДАННЯ ТА СИСТЕМА ПОКАЗНИКІВ АНАЛІЗУ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ
2. ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГОСПОДАРСЬКО-ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДИКАНСЬКОЇ РАЙСПОЖИВСПІЛКИ. ОРГАНІЗАЦІЯ АНАЛІТИЧНОЇ РОБОТИ НА НІЙ
3. АНАЛІЗ ВПЛИВУ ЕКСТЕНСИВНИХ ТА ІНТЕНСИВНИХ ФАКТОРІВ НА РІВЕНЬ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРАЦІ
4. АНАЛІЗ ВПЛИВУ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРАЦІ НА ОБСЯГ ВИРОБНИЦТВА
5. ЗВЕДЕНИЙ ПІДРАХУНОК РЕЗЕРВІВ ЗРОСТАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРАЦІ
ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Становлення ринково-орієнтованої системи господарювання та розвиток досконалих конкурентних відносин між її суб’єктами в Україні вимагають впровадження одночасно керівного і керованого організаційно-економічного механізму, здатного забезпечити стабільне ефективне високоприбуткове функціонування найважливіших структурних одиниць - підприємств - та мобільно інтенсифікувати відтворювальні процеси як на локальному, так і на глобальному рівнях.
Для ефективного функціонування вітчизняних підприємств на світовому ринку потрібно досягти ними високого рівня конкурентоспроможності, що повинно урівноважити господарсько-правові відносини між економічними суб’єктами.
Діяльність сьогоднішніх підприємств, які пройшли складний шлях ринкових трансформацій, пов’язана з вирішенням ряду складних проблем. Зокрема, завдяки розмаїтості сфер і видів діяльності на сучасному підприємстві, воно втрачає чутливість, має низьку сприйнятливість, адаптивність, самоорганізацію і самоврядування; низький рівень впровадження наукових досліджень і культури бізнесу; відсутність потужного "мозкового центру" на підприємстві унеможливлює мобільне опрацювання конструктивних управлінських рішень.
Благодійна реклама: | |
|
|
Як змусити робочу силу працювати найбільш ефективно? Відповідь на це питання лежить в основі будь-якої кадрової політики. І на першому місці за важливістю серед факторів, що впливають на ефективність використання робочої сили, коштує система оплати праці. Саме заробітна плата є тією причиною, що приводить працівника на його робоче місце.
Функціонування організації залежить від людей, від їхньої кваліфікації, уміння і бажання працювати. Саме людський капітал, а не заводи, устаткування і виробничі запаси є наріжним каменем конкурентоздатності, економічного зростання й ефективності.
Узагальнюючими показниками, які характеризують рівень продуктивності праці на підприємстві, є прибуток та витрати. Саме аналіз цих показників може дати повну картину продуктивності праці і ефективності діяльності підприємства.
Благодійна реклама: | |
|
|
Об’єктом дослідження курсової роботи є трудові ресурси.
Предметом дослідження курсової роботи є системи і методи аналізу трудових ресурсів та факторів що впливають на продуктивність праці на
підприємстві.
Мета курсової роботи - дослідження ефективності використання та обґрунтувати шляхи їх покращення.
Мета зумовила вирішення наступних завдань:
висвітлити сутність продуктивності праці;
проаналізувати господарсько-фінансову діяльність підприємства;
виявити резерви зростання продуктивності праці на підприємстві, на кожному робочому місці;
визначити шляхи підвищення ефективності використання праці.
Благодійна реклама: | |
|
|
Основними джерелами аналізу продуктивності праці є: "Звіт з праці" (річний); "Звіт про використання робочого часу" (квартальний); "Звіт про основні показники діяльності підприємства за рік", річний, де наводяться дані про чисельність персоналу, використання робочого часу, фонд оплати праці.
Робота виконана на матеріалах Диканської РСС за 2005-2007 рік.